patos i chaos

blog Stylistki, czyli o modzie i reszcie lekko i z sensem

Stylistka radzi: poznaj męskie typy sylwetek!

Dodaj komentarz

Temat rzadko podejmowany, ale bardzo istotny. Męskie sylwetki bywają oczywiście przeróżne i warto poznać swój typ, by móc dobrać odpowiednie dla siebie ubrania. Poniżej opis kilku najczęściej występujących a w późniejszych postach zajmę się dokładniejszą analizą. Pojawią się też przykładowe zestawy strojów:)

Typ figury OŁÓWEK

Panowie Ołówki z natury są szczupli (niekiedy nawet bardzo chudzi) i wysocy. Proporcje bioder, nóg i klatki piersiowej są u nich raczej równomiernie rozłożone. Panowie o tym typie sylwetki mogą nosić niemal wszystko, pamiętając jednak o tym, aby ubiór nie wydłużał jeszcze bardziej ich prostej sylwetki.

Sławny Ołówek:

Adrien Brody

PicMonkey Collage638785

Typ figury GRUSZKA

Panowie  uskarżają się na wystający brzuch. Ten mankament, to właściwie jedyna niedogodność, na jaką może narzekać mężczyzna o sylwetce gruszki. Poza tym, cechują go bowiem umięśnione plecy, męska klatka piersiowa, zgrabne nogi i ładne ręce.

Przy dobieraniu garderoby, mężczyźni o tym typie sylwetki powinni pamiętać o maskowaniu brzucha i podkreślaniu atutów swojej sylwetki. Nie powinni więc wybierać ubrań, które będą dodatkowo poszerzały górną część ich ciała.

Sławna Gruszka

Tomasz Karolak

PicMonkey Collagei65

Typ figury JABŁKO

Mężczyzna o tym typie sylwetki charakteryzuje się okrągłą budową – ma niezbyt długie i raczej korpulentne nogi, ramiona mniej więcej o szerokości bioder i wydatny brzuch. Niekiedy panowie Jabłka nazywani bywają „misiowatymi”. Jeśli natomiast mężczyźni z tym typem figury nie dbają o kondycję fizyczną  często mogą mieć problem z nadwagą i „mięśniem piwnym”.

Sławne Jabłko

Jacka Black

PicMonkey Collageutr

Typ sylwetki TRÓJKĄT

Najbliższy ideału typ męskiej sylwetki. Cechują go zgrabne nogi i pośladki, płaski brzuch i szerokie ramiona. Jest to najbardziej pożądany typ męskiej sylwetki, któremu najprościej wyćwiczyć i utrzymać wymarzone kształty.  Przy doborze ubrań, Pan – Trójkąt powinien skupić się na równoważeniu dysproporcji pomiędzy szeroką górną częścią ciała a wąskimi, niekiedy nadmiernie chudymi nogami.

Sławny Trójkąt

David Beckham

63

Pamiętajmy, że w naturze bardzo rzadko lub prawie nigdy nie występują „czyste” typy sylwetki. Jeśli nie możesz do końca odnaleźć się w danym typie, to oznacza, że prawdopodobnie Twoja sylwetka jest „typem mieszanym”. W takim wypadku, znając już wyznaczniki poszczególnych figur, spróbuj skomponować swój autorski i odpowiedni dla Ciebie styl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s